Reklamy pište prosím POUZE sem!!! Všude jinde je mažu!!!

benner by Lucík

Válka 2055 -kapitola 8

14. března 2012 v 19:16 | Strange Ghost :3 |  Válka 2055
Takže... Kapitola s číslem 8 je dopsána... Hahahaha Smějící se... Tahle kapitola je... zvláštní. -Alespoň mě se zdá Mrkající. No nic... Doufám, že se bude líbit a další kapitolku očekávejte do konce týdne... A pak dlouho nic, protože odjíždím do anglie.Ještě před tím něco vymyslím, ale až budu v anglii, nic tu neočekávejte -ale všechny podrobnosti napíšu později S vyplazeným jazykem, teď si užijte kapču...
Strange Ghost :3


Světla potemněla a z prosvícené zatuchlé sklepní místnosti se stala jenom… temná zatuchlá místnost. Plíseň tu smrděla víc než předtím. Hlava mi klesla na hrudník a já nechala ztékat kapky slz po tvářích. Kapitán Ghear přešel ke mně a nadzvedl mi hlavu. Podíval se mi do očí. Já v jeho očích viděla jenom zradu a srdce bez soucitu.
"Co tu vlastně děláš?" upřeně mi zíral do očí. Nechápala sem…
"C-co…" koktala jsem…
"Jsi jenom dítě… Jsi nikdo… Brečíš jako malá holka… Co tu děláš? Máš jít do války a ty jsi tady? Vždyť ani nevíš, proč ta válka vznikla! Kvůli čemu se bojuje! Nevíš nic… Nikdo z tvýho týmu nic neví!" Podíval se na ty dva vedle mě. Vždyť on má pravdu… Nikdy jsem nezjistila, proč tahle válka je. Kvůli čemu vůbec vznikla… Za co se vlastně bojuje. On sám se odpovědi vyhýbal. Přejel mi prstem po nateklé lícní kosti a zasmál se nade mnou.
"Tak proč teda? Nikdy jste mi to neřekl!" zakřičela jsem a slzy mi tekly ještě víc.
"Nic ti neřeknu… Nejsi nic… Nemáš osobnost… Nemáš budoucnost… A právě v ten den, kdy jsi přijela na tu 'základnu' odkud se chodí do údajné 'války', jsi přišla i o život!"
"Co? Žiju, ne?" nechápala jsem ještě víc než předtím.
"Tady hledáš válku marně… Víš, proč posunuly odchod ze základen? Protože nová várka je tentokrát v něčem jiná a oni jí potřebujou na dýl než na dva týdny. Budou vás tam věznit, jak dlouho jenom budou moct!!!" naklonil se k mému pravému uchu "Vzpomínáš si?" Ten rozhovor? Co tím myslí? V čem jsme jiný? Tyhle otázky mě nenechaly klidnou. "Dobrou noc…" Máchnul rukou a zbytek světel zhasla. Všechny dveře se zavřely. Všichni co kolem nás, včetně Gheara, odešli a mi tam zůstali svázaný ke zrezivělejm trubkám. Ticho… Slyšela jsem, jak kapky krve dopadají do louže pod Ferseyovým tělem. Musela jsem něco vymyslet. Museli jsme se odtamtud dostat. Najednou se ozval takovej astmatickej zvuk.
"Mier… Ty máš astma?"
"Ne…"
"Tak co to bylo?" Po chvíli zase… "Bože… Fers je na živu… Teda, v rámci jeho možností." Dodala jsem a začal se kymácet ze strany na stranu. Židle pode mnou zavrzala, převrátila se a rozpadla se. Ruce i nohy jsem vyvlíkla ze zajetí a pospíchala osvobodit i ty dva. Když jsem osvobodila Mierru, první co udělala, bylo, že mě objala kolem krku. Já obětí opětovala. Bylo to takové… uvolňující cítit, že vám v tu chvíli nevrazí nikdo nůž do zad. Doslovně.
Musela jsem odtrhnout, abych se z objetí vůbec dostala. Mierra si otřela obličej od krve a pospíchala sebrat svou M16 a mou M14 ze stolu. Sebrala taky pár armádních nožů. Já jsem mezitím přešla k Fersovy. Podívala jsem se na ten průstřel. Byl skutečně čistý a vedl do srdce. Jak to, že Fers ještě žije? Ale to bylo vedlejší. Rychle jsem ho rozvázala a podebrala ho pod hlavou a nohama. Dýchal. Těžce, ale dýchal. Měl horečku. Byl strašně spocenej a celej se třásl.
"Musíme už vypadnout!" Zakřičela jsem k Mierře, která se rozhodovala, jestli vezme pistoly nebo kudlu. Popadla pistoly a vyběhla po schodech jako první. Běžela jsem hnedka za ní.
Když jsme vyběhli celé schodiště až nahoru, Mierra se náhla ocitla na zemi. Já se i s Fersem schovala do stínu, protože jsem viděla, jak k ní přistupujou dva muži a míří na ní M60. Položila jsem na schod Ferse, který zasténal. Potichu jsem přešla za oba dva a vzala jejich hlavy do dlaní a praštila jimi o sebe navzájem. Mierra každého ještě střelila přes jejich čepice, které použila jako fakt slabé tlumiče a já mohla ve větším klidu sebrat Ferseye ze země a běžet dál k základnám, abych ho dostala do nemocničního stanu co nejdřív a mohly mu pomoct.
Běželi jsme strašně dlouho, ale pořád jsme nebyli ani v půli cesty. Za námi jsem slyšela hlasy mužů a štěkot psů. Začala jsem pomalu ztrácet dech. Mierra za mnou se mě snažila bez dechu zavolat. Běžely jsme ještě chvilku a ze zarostlého zeleného lesa, se stal ten známý ohořelý les.
"Dělej… To zvládneš!" Kmeny stromů byly jenom šmouhy, nic víc. Tráva, voda, kmeny, to všechno splývalo do jednolité šmouhy plné barev.
"Já už nemůžu…" Mierra zakopla o kamen na cestě. Blíž, než by mělo, se ozvala střelba. Mierra si držela kotník. Bez dechu jsem se zeptala: "Můžeš?" Ona jenom kroutila hlavou a pořád si mnula kotník. Položila jsem Ferse na zem ke kmenu. Byl úplně bledý. Držel si ruku na hrudníku a snažil se něco říct. "Teď nemůžeš mluvit! Potom, co tě donesu do stanu!"
Stáhla jsem si M14, vrazila jí Mierře do ruky a hodila si její ruku kolem ramena… Ferse jsem znovu zvedla a takhle jsme prošli kus lesa, který byl vedle nějakého rybníka. Tohle je asi ten rybník, kterej není toxicky znečištěnej… Kdybychom sem nechtěli jít, Fers by nebyl na pokraji smrti, Mierra by neměla vyvrknutej kotníka já bych mohla dál žít v té lži, ve které jsem žila doteď… Všechno je to moje chyba!!! Rozhlížela jsem se kolem. Asi 500 metrů před náma bylo rozcestí, u kterého jsme se s Mierrou rozdělili, abychom mohli najít Ferse.
"Už tam budem… Všechno dopadne… dobře!" Snažila jsem se je uklidnit, ale já sama jsem tomu nevěřila, takže moc přesvědčivě jsem zrovna nezněla.
Štěkot psů se rychle blížil. Rychleji, než by se mi hodilo.
"Pusť se mě!" Zastavila jsem se a zahleděla se do dálky, odkud se ozývaly psy.
"Co?"
"Prostě se mě pusť!" řekla jsem nervózně. Mierra se neochotně pustila a posadila se na cestu. "Zkus se doplazit co nejblíž k rybníku. Já se pro tebe vrátím, slibuju!" Mierra kývla a začala se plazit. Já jsem běžela napřed. Zastavila jsem se na břehu vody a utrhla si rukáv. Obvázala jsem Ferseyovi hrudník jak nejvíc to šlo a pak ho dala do vody. Mezitím se Mierra připlazila ke mně.
"Do vody!" řekla jsem a skočila za Ferseyem. Mierra po chvíli spadla do vody taky. Fers se mezitím potápěl hlouběji a hlouběji. Nemohla jsem ho najít. Až po chvíli, co jsem uviděla proužek krve. Jenom doufám, že ten rybník není moc hlubokej!
Plavala jsem podle krve stále níž a níž až jsem uviděla dno a na něm Ferse. Z jeho pusy šli bublinky. Mě už taky docházel vzduch. Sakra… Proč? Snažila jsem se zabírat co nejvíc, abych doplavala co nejrychleji. Chytla jsem Ferse za volnou ruku a táhla ho ke dnu, které bylo v nedohlednu.
Chjo… Musím je dostat do nemocnice! Musím se jim omluvit! Chytla jsem pevně Fersovu ruku a strčila ho k hladině, která se jako zázrakem zjevila nad mojí hlavou. Vyplaval ke dnu a já viděla, jak po něm něčí ruka hmatá a tahá ho ke břehu. Zabrala jsem ještě jednou… Vší silou… Jenže… Došel mi kyslík, došla mi síla, došla mi možnost omluvit se. Zatmělo se mi před očima. Začala jsem slyšet, jak se mi zpomaluje tepání srdce, cítila jsem, jak klesám ke dnu. Poslední co jsem viděla byla silueta člověka jak skáče do vody a chmatá mi po ruce… Už ne!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ami* Ami* | Web | 14. března 2012 v 19:49 | Reagovat

no wow! užasné... vážně... asi nejlepší kapitola! ??? napínavé, čtivé... dokonalé... nemám slov! :-)
PS: kapča, zajímavý slovo :D

2 Saskie Saskie | E-mail | Web | 14. března 2012 v 20:15 | Reagovat

WÁÁÁ... to je dokonalé!!! A sory za toho "vraha" v předchozím komentáři :D ty jsi BŮH!!! :-D  :-D  :-D

3 Strange ghost Strange ghost | Web | 14. března 2012 v 20:21 | Reagovat

[2]: To je dobrý... :-D a děkuju :-D  :D :*

[1]: děkuju :-D  :D :* ale to je asi třetí nejlepší kapitola, co? ??? :D

4 Ami* Ami* | Web | 14. března 2012 v 21:26 | Reagovat

[3]: no jo no... :-|  jo ty máš všechny úzasný :-P ale tahle je vážně nejlepší, těším se na další :-D

5 Strange ghost Strange ghost | Web | 14. března 2012 v 21:44 | Reagovat

[4]: Děkuju :-P tak do neděle si asi počkáš :-?  ??? Ale já přesně nevím kdy to bd dopsaný... Třeba zejtra, ale to asi nestihnu 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama